top of page

Aktualnosci

Poznawcze doświadczenia młodych logistyków

Dnia 11 czerwca uczniowie klasy 1 i 2 Technikum Logistycznego
od godziny 9:30 byli gośćmi Firmy „Schattdecor” w Tarnowie Podgórnym.
Firma ta jest na rynku międzynarodowym od 30 lat.
Zajmuje się produkcją papieru dekoracyjnego metodą wklęsłodruku.

 

 

Przyszli logistycy zostali szczegółowo zapoznani z zadaniami przedsiębiorstwa.
Trójka pracowników w prosty i zrozumiały sposób wytłumaczyła zasady działania firmy,
jej cele, priorytety oraz czym powinien charakteryzować się przyszły pracownik.
Część rozmowy odbywała się w języku niemieckim, co pomogło w „szlifowaniu” tego języka.
Uczniowie z wielkim zainteresowaniem oglądali przygotowane dla nich prezentacje, film,
a także przyglądali się pracy, która tam się odbywa.
Po wspaniałym przedstawieniu firmy uczniowie stwierdzili, że praca w tak zgranym i bezproblemowym
zespole musi być przyjemnością i większość z nich marzy o takiej atmosferze w pracy.

Na pożegnanie uczniowie dostali miłe i sympatyczne podarunki.

 

Uczniowie serdecznie dziękują Pani Izabeli Krzemińskiej
za trud i wysiłek włożony w przygotowanie tego wyjazdu.

 

 Foto z wycieczki już niebawem.

KONKURS FOTOGRAFICZNY

"New Experiences"

W dniach od 27 kwietnia do 8 maja br. uczeń naszej szkoły Dominik Muchajer z klasy 2 Technikum Logistycznego uczestniczył w kursie językowym w Scarborough w Wielkiej Brytanii. Wyjazd na kurs był nagrodą, którą Dominik otrzymał za napisanie najlepszej pracy w języku angielskim w konkursie pt. "Do ambitnych Scarborough należy" organizowanym przez Szkołę Języków Obcych GLOSSA w Krakowie.

A o to jego relacja z pobytu w Wielkiej Brytanii...

"Ogłoszenie wyników konkursu było dla mnie szokiem, ponieważ nie spodziewałem się, że moja praca zatytułowana "English resolution Learn and Knowledge!" zyska uznanie w oczach jury do tego stopnia, że zdobędę główną nagrodę czyli 2-tygodniowy kurs języka angielskiego. Teraz pozostało tylko zgromadzić fundusze na przelot i pobyt w kraju Wiliama Szekspira….. W końcu udało się! 25 kwietnia w późnych godzinach wieczornych wyleciałem samolotem z Poznania do Doncaster.

Zajęcia odbywały się od poniedziałku do piątku od godziny 9 do 13 w międzynarodowym gronie uczniów w siedzibie szkoły Anglolang w Scarborough. Zawarłem wiele znajomości z ludźmi z całego świata, miałem okazję porozmawiać na różne tematy wliczając politykę, zdrowie, pracę, podróżowanie itp. Udział w kursie był dla mnie szansą na poćwiczenie języka angielskiego w sytuacjach dnia codziennego, a zajęcia z najlepszymi nauczycielami-native speakerami pokazały mi, że nauka języka obcego nie musi być wcale "nudna" i warto się poświęcić czas na jego doskonalenie.

W czasie trwania kursu językowego mieszkałem w pensjonacie „The Mount House”, prowadzonym przez sympatyczne małżeństwo Robina i Liz Desborough, którzy codziennie rano witali mnie na śniadaniu i szczerze interesowali się moimi postępami w nauce. Oprócz zajęć „zainwestowałem” swój czas w poznanie najbliższej okolicy hrabstwa Yorkshire - zwiedziłem dużo różnych i ciekawych miejsc np. katedrę w York, ulicę The Chambles w York, opactwo w Whitby, próbowałem dań kuchni angielskiej (fish&chips, steak pie) oraz indyjskiej (tikka masala), podróżowałem double decker bus. Dowiedziałem się, jak smakuje scone, który należy zjeść podczas picia popołudniowej herbatki oraz miałem niepowtarzalną okazję spróbować na śniadanie full English breakfast. Obserwowałem też z bliska wśród mieszkańców Scarborough wyścig kolarski Tour de Yorkshire organizowany przez Yorkshire Bank.

Zachęcam wszystkich do realizowania swoich marzeń. Doszlifowałem swój angielski, a do tego nabrałem większej pewności siebie. Kurs językowy będę wspominał bardzo dobrze. Już planuję powrót do Wielkiej Brytanii, w planach mam udział w kolejnych kursach. Zachęcam też wszystkich do brania udziału w różnorodnych konkursach, wycieczkach organizowanych dla nas - UCZNIÓW!.”

Opiekunem podczas mojej wyprawy do Scarborough była pani prof. Magdalena Klimowicz-Maciejko, której serdecznie dziękuję za wszystkie dobre rady i opiekę podczas wyjazdu.

Podróż do Wielkiej Brytanii i pobyt tam nie byłaby możliwa bez pomocy wspaniałych ludzi,

którzy z zainteresowaniem odnieśli się do idei mojego wyjazdu i wsparli moje przedsięwzięcie finansowo.

A zatem dziękuję:

- p. Elżbiecie Koźleckiej, pedagogowi szkolnemu,

- p. Krzysztofowi Komorowskiemu, prezesowi Przedsiębiorstwa Silotech w Daleszynku,

- p. Tomaszowi Markiewiczowi,

- p. Szymonowi Michałowskiemu, prezesowi „Firma Michałowski”,

- Starostwu w Międzychodzie,

- Dyrekcji Nadleśnictwa w Pniewach,

- Radzie Rodziców przy Zespole Szkół w Pniewach.

 

Dziękuję również pani Marii Piątek zamieszkałej w Doncaster w Wielkiej Brytanii, która pomogła w przetransportowaniu nas z lotniska w Doncaster/Sheffield do Scarborough oraz ze Scarborough na lotnisko w Doncaster.

Nie mogę pominąć w swych podziękowaniach mojej wspaniałej klasy 2TL oraz wychowawczyni p. prof. Justyny Skałeckiej.

Opracowanie:

D.Muchajer 2 TL

M.Klimowicz-Maciejko - nauczyciel j.angielskiego

MAJ 2015r.

DRZWI OTWARTE W NASZEJ SZKOLE

 

 

     Sobota, 9 maja - w Zespole Szkół od wczesnego rana, mimo mało sprzyjającej aury, trwały ostatnie przygotowania nauczycieli, uczniów, sponsorów i przyjaciół szkoły do „Drzwi Otwartych”.

 

Kilka minut przed godziną 10.00 w drzwiach naszej szkoły witaliśmy pierwszych zaproszonych gości – młodzież gimnazjalną wraz z rodzicami i nauczycieli z okolicznych gimnazjów: Dusznik, Kwilcza, Chrzypska Wielkiego, Lwówka, Nowego Tomyśla, Otorowa i oczywiście Pniew.

 

       W Liceum Ogólnokształcącym spotkanie – prowadzone przez Zosię Bryłkę i Piotra Przekopa - oficjalnie rozpoczął Burmistrz pan Jarosław Przewoźny, gości powitał też Wicedyrektor Waldemar Janelt i pani Dyrektor Bursy Szkolnej Katarzyna Szczepaniak. Nie zabrakło również absolwentów naszej szkoły. Licznie przybyli także tegoroczni maturzyści. Na scenie wystąpiły  zespoły L BAD i L BAD MAN, a w międzyczasie goście częstowani byli muffinami i herbatką. W dalszej części gimnazjaliści i ich rodzice  zostali zaproszeni do sal lekcyjnych: biolodzy kroili serca, nerki, ozory i karpie, izolowali DNA i oglądali się pod mikroskopami glistę, człony tasiemca i preparaty z krwi ludzkiej,    poznawali budowę dżdżownicy.  W  laboratotrium chemii niecodziennej – efektowny rozkład perhydrolu – pasta dla słonia, parowy statek i lokomotywa, dichromianowy wulkan, płonące banknoty,  gaszenie ognia, a na zapleczu 3 odcinek chemii (nie)codziennej – magiczne latarnie. W sali ekologia krajobrazu – myślą przewodnią była butelka, w której szukano ducha, lawy, fal morskich i tornada. Był też  czas na rozmowy z uczniami i  nauczycielami, wymianę zdań i doświadczeń.        

 

       W Technikum i Szkole Zawodowej wszystkich zebranych serdecznie powitała pani Dyrektor Izabela Ratajczak. Następnie przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Martin Halasz  przedstawił program oraz zaprosił do obejrzenia pokazu udzielania pierwszej pomocy, którą zademonstrowała nam OSP Pniewy.  A to wszystko przy dobrej muzyce oraz koktajlu przygotowanym przez uczniów w pracowniach gastronomicznych.  Następnie grupy gimnazjalistów zostały „przejęte” przez „Oprowadzaczy” z Samorządu Uczniowskiego w celu zwiedzenia szkoły. Tak w technikum jak i w zawodówce  można było porozmawiać z nauczycielami przedmiotów ogólnych i zawodowych, w sali historycznej wysłuchać lub włączyć się do dyskusji na temat podejścia do historii, dowiedzieć się ciekawych rzeczy związanych z praktykami zawodowymi  od Kierownika Praktyk Zawodowych p. Krzowskiej-Figiel oraz zapoznać się z ofertą pracy dostępną na naszym rynku. Nasi uczniowie oraz nauczyciele przygotowali prezentacje multimedialne przestawiające specyfikę zawodu technik ekonomista, logistyk oraz sprzedawca.  Podczas zwiedzania gastronomika można było przekonać się, że szkoła to coś więcej niż teoretyczna nauka. Uczniowie mogli nasycić oko pięknie nakrytymi  stołami, skosztować tartinek oraz posłuchać na czym polega nauka zawodu w branży gastronomicznej. Po zwiedzeniu szkoły goście zostali zaproszeni na ognisko i kiełbaski, które można było zjeść pod namiotem, przy muzyce i w dobrym towarzystwie.

 

Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie „Drzwi Otwartych” należą się ogromne podziękowania, a zatem serdecznie dziękujemy.

 

Agnieszka Misiewicz

Anna Janelt

 

 

PODZIĘKOWANIA

 

 

 

Opiekun Samorządu Uczniowskiego w Szkole przy ul. Wolności dziękuje Wszystkim za okazaną pomoc w przygotowaniu Drzwi Otwartych:

 

   ·  Pani Dyrektor Zespołu Szkół Izabeli Ratajczak i Pani Wicedyrektor Annie Chylak-Chojnackiej za wsparcie

      finansowe  i organizacyjne

 

   ·  Pracownikom Urzędu Miasta za pomoc w organizacji imprezy

 

   ·  Zarządowi marketu Piotr i Paweł w Pniewach oraz pani kierownik Beacie Szymańskiej za okazaną jak zawsze

 

      bezinteresownie pomoc, wsparcie i zapewnienie pysznego poczęstunku

 

   ·  Firmie RADO-FINES za przepyszne ciasteczka

 

   ·  Panu Tomaszowi Frąckowiakowi - właścicielowi Hurtowni Papierniczej EKO-WIT w Pniewach za zapewnienie

      naczyń jednorazowych

 

   ·  Panu Wiesławowi Kaczmarkowi właścicielowi firmy CAPRI – za cieplutkie bułeczki

 

   ·  Nadleśnictwu Pniewy – za drewno i „kije”

 

   ·  Centrum Kultury Pniewy – p. Sebastianowi Kamińskiemu za dobrą muzykę i nagłośnienie

 

   ·  Panu Markowi Kapłon oraz Oldze Kapłon – za transport drewna

 

   ·  Ochotniczej Straży Pożarnej w Pniewach – za podstawę do ogniska, pokaz ratownictwa i szkolenie naszych             uczniów

 

   · Portalowi pniewy24.pl za patronat medialny imprezy

 

  ·  Panu Ryszardowi  Woźniakowi za życzliwość i pomoc rozwieszaniu plakatów, rozładowywaniu drewna,

     rozpalaniu ogniska, rozstawianiu ławek i in.

 

   ·  Pani Grażynie Nawrot za pomoc przy porcjowaniu kiełbasek

 

   ·  Pani Agnieszce Misiewicz za pomoc przy organizacji ogniska

 

   ·  Pani Justynie Majchrzak i kl. IIZK za wsparcie i pomoc przy organizacji

 

   ·  Pani Elżbiecie Smagur i kl. IZK za wyrażenie chęci pomocy przy sprzątaniu

 

   ·  Panu Mariuszowi  Kalembie i kl. IIZK za życzliwość i pomoc przy napojach

 

  ·  Samorządowi  Uczniowskiemu: Marcie Pilarczyk, Małgorzacie Wyrwał, Zuzannie Grabarczyk, Annie Fornalik,

     Janowi Darmowskiemu, Martinowi Halaszowi  za wszystkie wykonane zadania

 

   ·  Annie Humbla, Dominice Szymanowskiej za przygotowanie zdjęć

 

   ·  Klasom:  ITG, ITL, IIZK, IIZS, IIITGE oraz ich wychowawcom za przygotowanie plakatów informacyjnych 

 

   ·  Alicji Mazurowskiej, Magdalenie Mikołajczak, Krystianowi Szlawskiemu, Anecie Królik, Patrykowi Klar za pomoc         przy oprowadzaniu po szkole

 

   ·  Wszystkim pozostałym pracownikom szkoły, nauczycielom i uczniom za wszelką pomoc w przygotowaniu

      „Drzwi Otwartych”

 

 

  Dziękuję

 

  Anna Janelt

 

 

 

 Fotorelacja: Anna Humbla, Dominika Szymanowska kl. IIZK

Czas do szkoly !!!

bottom of page